EOS Cup Turnuva Kuralları

KARŞILAŞMAYA GELMEYEN TAKIMLAR

Takımlar kendilerine belirtilecek olan turnuva tarihi ve zamanında maç lobisine giriş yapmaz ise hakemin tanıyacağı maksimum süreç tamamlandığında karşılaşmaya hazır olmayan takım diskalifiye olacak ve hazır olan takımın karşısına yedek takımlardan hakemlerin belirleyeceği bir rakip çıkarılacak. 2 Takım lobide hazır olamazsa her iki takımda diskalifiye edilecek.

Zafere Giden Yol

Sihirdar Vadisinde gerçekleşecek olan EOS Cup turnuvasında takımlar galip gelmek için Nexus düşene kadar mücadele verecekler.

Oyun Duraklatması

10 Dakika

Oyuna Katılım

Oyuncular turnuvaya kendi seçecekleri mekanda Bilgisayar performansı ve İnternet bağlantısı şartlarını kabul ederek katılacaklar. Riot Games Sunucularından kaynaklı hata olmadığı sürece karşılaşılacak oyuncu problemlerinden kendileri sorumludur. Oyun içinde donanım veya internet problemi ile karşılaşıp oyunda AFK kalacak oyuncu belirtilen duraklatma süresi boyunca oyuna tekrar bağlantı kuramazsa afk barındıran takım oyunu kaybedip diskalifiye edilecek. Her iki taraftada eşit AFK olan oyuncu bulunduğu ve duraklatma süresi boyunca bağlanmadığı takdirde son kararı hakemler verecek.

Oyun Modu

Sıralı Seçim - Şampiyon Yasaklamalı - Turnuva Modu

Yedek Oyuncu

Turnuvaya katılacak olan takım herhangi bir sorun olması durumunda takımda yer alan oyunculardan birinin yerine dahil edilebilmesi için turnuva hakemlerine bu durumu belirterek oyuncu değişikliğini gerçekleştirebilirler. Sonradan turnuvaya dahil olan oyuncular turnuva içinde yer alan başka bir takımda kaydı bulunmaması gerek. Turnuvaya sonradan dahil olan oyuncular takım olarak ödül almaya hak kazandıkları takdirde Riot Games Etkinlik Sayfasında EOS Cup turnuvasına başvuru yapmadıklarından ve sonradan dahil olduklarından dolayı sadece EOS eSport‘un vereceği Para ve Kostüm ödüllerinden faydalanabilirler.

Rakibe Saygı

Karşılaşma sırasında rakibine karşı tahrik edecek ve turnuvanın ciddiyetini bozacak hareketlerde ve yazışmalarda bulunmamalısınız.(CTRL+6 Şampiyon Seviyeleri vb.) Ciddi bir turnuvada yer aldığınızı ve turnuvanın canlı yayında gerçekleşeceğini lütfen unutmayın. Rakibinin Konsantresini bozarak turnuvanın ciddiyetinden ayrılan takımlar için hem seyir zevkini bozmamaları adına hemde Adaletsiz zafere erişmemeleri için hakemlerimiz bu takımların ciddiyetsiz hareketlerine müsade etmeyecek ve alacakları uyarılara rağmen hareketin devamı olması durumunda gerekirse hakemlerimiz tarafından diskalifiye edilecekler.